Skip to main content

Pro každého rodiče a mámu zvlášť je to nejtěžší, co se v životě stane, že přežije své dítě.

Martina Kulhánková je matkou Anetky, která svůj boj s duševní poruchou vzdala. Martina o jejich příběhu napsala knížku. Vystupuje na besedách i v médiích. Chce, aby příběh její dcery nezůstal zapomenutý, naopak, aby pomohl všem rodičům a rodinám, pokud má jejich dítě psychické problémy, hledat pomoc a také naději, že cesta z duševního onemocnění existuje.

Martinu Kulhánkovou jsme oslovili, protože známe její příběh a víme, že je tak silná a zároveň odhodlaná se tématu duševního zdraví věnovat intenzivně, protože, jak nám řekla: “Je to vlastně součást toho, jak se se smrtí Anetky smířit.“ A právě sdílení je jedním ze způsobů, jak mohou rodiče, ale i děti nacházet možnosti zvládat psychické problémy.

Proto jsme skutečně vděční, že se Martina Kulhánková rozhodla stát ambasadorkou našeho Reset centra. Bude nám pomáhat, nejen z pozice matky, ale také jako pedagožka šířit důležitost péče o duševní zdraví dětí i rodičů . Součástí Reset Centra budou vedené svépomocné skupiny rodičů. Budou probíhat 2x měsíčně fyzicky v Reset centru i online.

Rodiče tak budou moc využít i anonymizovanou pomoc, pokud o duševních problémech dětí nechtějí nebo nemohou mluvit před ostatními. Díky podpoře terapeutů, kteří budou pracovat s jejich dětmi, získají větší důvěru v to, že změna stavu jejich dětí je možná. Sníží se jim také pocity viny a strach ze stigmatizace.

„Děkuji naší ambasadorce Martině Kulhánkové, protože její životní zkušenost je přesně ten důvod, kdy lidé rozumí, proč otevřít centrum pro psychologickou pomoc dětem a rodinám má hluboký význam a smysl.“

Mgr. Jana Hamplová, ředitelka organizace

Leave a Reply