Rozšířili jsme se na Prahu 15

V dubnu jsme poprvé byli na Praze 15, které jsme nabídli naši terénní službu. Minimálně po dobu nouzového stavu budou tedy mít lidé žijící na ulici i v této lokalitě naši podporu. Děkujeme sociální kurátorce a vedoucí oddělení sociální prevence, že nám lokalitu ve středu ukázaly. Příští týden vyrážíme již sami.
První várka pomoci obsahovala potraviny i drogerii. Rozdali jsme cca 50 šitých a větší množství jednorázových ústenek. Především jsme se ovšem šli ukázat v nové lokalitě a seznámit s lidmi, kteří v ni žijí.

 

Křižovatka je tu pro klienty za všech okolností

Nouzový stav si žádá alternativní řešení! Dnes jsme vyrazili do terénu ve dvou partách. Obě jely autem, aby se co nejefektivněji rozvezl materiál pro klienty (drogerie, potraviny, roušky). Na co nejméně kontaktu co největší množství komunikace s lidmi, kteří to potřebují.
Dnes jsme rozdali kolem padesáti bavlněných roušek. Tímto bychom rádi poděkovali všem z týmu a jejich blízkým, kteří se na šití podílejí. Také mnohokrát děkujeme Kulturní a rodinné centrum Knoflík, šijí o sto šest a i pro naše klienty poskytli deset roušek… Každá rouška se hodí, proto jsme po terénu ještě zajeli na Plechárna Černý Most a vyzvedli si další materiál. Po rouškách je stále poptávka ne všichni mají šanci si je vyrobit sami. Pomozte, pokud můžete a především dodržujte doporučená opatření 

 

Sháníme roušky pro klienty

Pro naši organizaci Neposeda, z.ú. , konkrétně pro klienty bez přístřeší programu Křižovatka, poptáváme materiál na výrobu roušek či hotové roušky a další ochranné pomůcky.

Dle posledního sčítání z roku 2019 je v zemi 23 830 lidí bez domova, mezi těmito lidmi najdete 13% seniorů, častý je i výskyt podvýživy a chronických onemocnění. Stávají se tak v této době vysoce ohroženou skupinou. Vzhledem k omezeným možnostem této skupiny zajistit si ochranné pomůcky vlastními silami, žádáme Vás, o jakoukoliv materiální pomoc. Především o materiál na výrobu roušek, roušky, desinfekci atd.

Jsme schopni si roušky či jinou materiální pomoc vyzvednout v Praze a okolí.

S nabídkou pomoci kontaktujte prosím Tereza Krýdová: tereza@neposeda.org, 728598087

či vedoucí programu Křižovatka Regina Kuncová: regina@neposeda.org, 739 491 633

https://neposeda.org/, FB: Neposeda