Naše Mařenka s Jeníčkou byly na Počernických světýlkách

11.11. jsme se zúčastnili Počernických světýlek. Návštěvníci si mohli užít tajemná zastavení s tradičními českými pohádkami, působivá zákoutí s překvapením a závěrečné zahřátí u ohně. Děti čekalo malé občerstvení zdarma (domácí buchty a čaj), dospěláky pak teplé občerstvení za drobný peníz ve prospěch SKP HOPO a skautů na jejich novou klubovnu.

V den válečných veteránů si navíc připomenuli 100 let od ukončení první světové války rozsvícením světýlek u památníku na Chvalech v parku Březecká.

Více o akci zde

Děti a senioři Prahy 14 si vybudovali zahrádku. Zlodějům odolala jedinou noc

Rodinné centrum Zastávka organizace Neposeda a Farní Charita Praha sídlící v Bobkově ulici se společnými silami rozhodli splnit dlouhodobý sen návštěvníků charity i centra. Se svolením magistrátu hlavního města Prahy a za finančního přispění městského úřadu Prahy 14 a Nadace ČEZ se místní rodiny s dětmi a senioři pustili do vysazování květin, sestavování zahradního nábytku a zvelebování opuštěného vnitrobloku.

“Chtěli jsme mezi panelovými domy vytvořit bezpečné zelené místo nejen pro rodiny s dětmi a seniory, kteří navštěvují charitu a naše rodinné centrum Zastávka. Zahrada měla být pro všechny, kteří si chtějí pod širým nebem v klidu posedět s přáteli, něco si ugrilovat a třeba mít možnosti si zasadit květinu nebo bylinky.” říká vedoucí Zastávky, Bc. Barbora Mullerová.

Druhý den, při oficiálním otevíracím pikniku, se však všichni “zahradníci” nestačili divit. I přes dvojitý dvoumetrový kovový plot a zamknutou bránu se podařilo zlodějům většinu vybavení odcizit, vyházet a poničit všechny sazenice, rozházet 400 kilogramů hlíny a zaměstnat policii ČR.

“Samozřejmě mě to mrzí, protože to stálo spoustu lidí hodně úsilí. Ale zlu se nemá ustupovat. Farní charita i naše organizace chce dát lidem možnost, aby trávili svůj čas i jinde než mezi zdmi paneláku, a aby se mezi sebou bavili a něco společně vytvářeli. Proto to nevzdáváme a chceme poprosit všechny, kteří mají možnost darovat již nepoužívaný truhlík či zahradní nábytek, hlínu sazenice, květiny… zkrátka cokoli na zahradu, aby nám to do Zastávky (Bobkova 755/34, přímo u metra Černý Most) zanesli a nechali se od nás pozvat na kávu.” dodává ředitelka naší organizace Mgr. Jana Hamplová

Takhle jsme na zahradě společně pracovali

Takto vypadal záhonek ráno

Realizaci projektu podpořila Nadace ČEZ a Městská část Praha 14

 

 

 

Vyrábíme si vlastní boty – již po třetí

O víkendu 12. a 13. 5. u nás proběhl již třetí kurz výroby ručně šitých kožených barefoot mokasín a balerín. V příjemné atmosféře jsme vyrobili spoustu krásných bot.

Další kurz výroby vlastních bot bude pro velký úspěch následovat. Sledujte nás v Akcích Zastávky a můžete si objednat i kurz výroby vlastní bio kosmetiky.