Skip to main content

Košík

Rodinné centrum Zastávka organizace Neposeda a Farní Charita Praha sídlící v Bobkově ulici se společnými silami rozhodli splnit dlouhodobý sen návštěvníků charity i centra. Se svolením magistrátu hlavního města Prahy a za finančního přispění městského úřadu Prahy 14 a Nadace ČEZ se místní rodiny s dětmi a senioři pustili do vysazování květin, sestavování zahradního nábytku a zvelebování opuštěného vnitrobloku.

“Chtěli jsme mezi panelovými domy vytvořit bezpečné zelené místo nejen pro rodiny s dětmi a seniory, kteří navštěvují charitu a naše rodinné centrum Zastávka. Zahrada měla být pro všechny, kteří si chtějí pod širým nebem v klidu posedět s přáteli, něco si ugrilovat a třeba mít možnosti si zasadit květinu nebo bylinky.” říká vedoucí Zastávky, Bc. Barbora Mullerová.

Druhý den, při oficiálním otevíracím pikniku, se však všichni “zahradníci” nestačili divit. I přes dvojitý dvoumetrový kovový plot a zamknutou bránu se podařilo zlodějům většinu vybavení odcizit, vyházet a poničit všechny sazenice, rozházet 400 kilogramů hlíny a zaměstnat policii ČR.

“Samozřejmě mě to mrzí, protože to stálo spoustu lidí hodně úsilí. Ale zlu se nemá ustupovat. Farní charita i naše organizace chce dát lidem možnost, aby trávili svůj čas i jinde než mezi zdmi paneláku, a aby se mezi sebou bavili a něco společně vytvářeli. Proto to nevzdáváme a chceme poprosit všechny, kteří mají možnost darovat již nepoužívaný truhlík či zahradní nábytek, hlínu sazenice, květiny… zkrátka cokoli na zahradu, aby nám to do Zastávky (Bobkova 755/34, přímo u metra Černý Most) zanesli a nechali se od nás pozvat na kávu.” dodává ředitelka naší organizace Mgr. Jana Hamplová

Takhle jsme na zahradě společně pracovali

Takto vypadal záhonek ráno

Realizaci projektu podpořila Nadace ČEZ a Městská část Praha 14