Skip to main content

Košík

Bez letního výjezdu už si prázdniny na našem klubu neumí představit ani klienti, ani my, pracovníci. Na začátku srpna jsme proto společně s 10 klienty vyrazili na další prázdninové dobrodružství.
A právě dobrodružství to letos opravdu bylo, protože jsme se rozhodli vyjít z komfortní zóny a nabídnout dospívajícím trochu nevšední zážitek. Opustili jsme běžné pohodlí vybavených chalup a vydali jsme se do kempu, kde jsme sebe i děti ubytovali do dvou velkých teepee. Pro většinu z účastníků to bylo poprvé, kdy vyměnili postele za karimatky, a kdy spali tak blízko přírodě. Počáteční obavy (způsobené hlavně společností hmyzu) všichni rychle překonali, a naše nejistota z toho, jak všichni zvládnou pět dní bez elektrických zásuvek a vlastní koupelny, se nestačila ani projevit.
Naši klienti z velké části nemají zkušenost s dětskými tábory nebo výlety do přírody, proto pro ně bývá klubový výjezd jedinou příležitostí, kde načerpat podobné zážitky. Ty se snažíme ještě umocňovat programem, který pro skupinu připravujeme.
Účastníci tak překonávali svoje hranice i během aktivit – jedním z nejsilnějších zážitků pro ně byla zkouška horolezectví. Při zdolávání skály vlastními silami (a samozřejmě s jištěním na laně) museli sice sebrat spoustu odvahy, nakonec ale všechny lezení bavilo a při závěrečném hodnocení zmiňovali právě tento zážitek nejčastěji.
Využili jsme taky blízkosti řeky Berounky, půjčili jsme několik kánoí a asistovali dětem na vodě. A protože už jsme byli na Berounsku, věnovali jsme jeden den pěšímu výletu do Koněpruských jeskyní a Berouna.
Mimo sportovní aktivity a výlety jsme klientům připravili sérii her inspirovaných příběhem, který je provázel každý den. Každou aktivitou se ve sci-fi příběhu o přežití posouvali dále, aby se nakonec vždy před spaním dozvěděli, co se stalo dál a jak se daří hrdinům zachránit sebe a ostatní před zombie apokalypsou. Právě těmito hrami jsme posilovali schopnost spolupracovat a táhnout za jeden provaz, ale taky učinit společné rozhodnutí nebo utřídit si priority.
Věříme, že jsme i letos umožnili klientům užít si prázdniny, získat nové zážitky a vyzkoušet si věci, se kterými se prozatím nesetkali. Díky jejich hodnocení a zpětné vazbě víme, že se toho stihli dost naučit, a že vzpomínky na výjezd je budou provázet ještě dlouho po jeho konci.

A my se samozřejmě těšíme na další klubové akce! Jejich seznam a informace o nich najdete snadno v naší aplikaci EnZetko.