Skip to main content

Košík

Na konci června ožila východnější část Prahy 14 komunitní akcí “Sejdeme se na Jahodnici”.
Jahodnice a přilehlé oblasti zatím nenabízí mnoho příležitostí pro aktivní sousedský život a volnočasové vyžití pro celou komunitu. Jejich podpora je ale jedním z cílů organizace Neposeda, z.ú., která na Jahodnici provozuje nízkoprahový klub pro dospívající NZDM Autobus. Pracovníci tohoto klubu se proto rozhodli zorganizovat pro místní akci, která jim umožní lépe poznat svoji lokalitu, sousedy, podniky, ale hlavně si užít společné odpoledne před začátkem letních prázdnin.
Díky spolupráci s několika místními firmami, finančnímu přispění MČ Praha 14 v rámci dotačního programu na podporu volnočasových aktivit a úsilí pracovníků organizace Neposeda proto mohl vzniknout první ročník komunitní akce.
Pro účastníky byla připravena pestrá nabídka aktivit – graffiti workshop, stánek s deskovými hrami firmy ADC Blackfire Entertainment s.r.o., airbrush tetování i kosmetické poradenství. Děti si mohly v tropickém počasí užít vodní bitvu, ale také vyřešit pohádkovou záhadu v rámci městské hry. Ta byla připravena i pro dospělé, ovšem s náročnějšími úkoly doprovázenými příběhem s legionářskou tématikou. Tuto verzi hry plánujeme v průběhu léta upravit tak, aby ji bylo možné plnit kdykoliv.
U správné akce samozřejmě nesmí chybět občerstvení, které zde bylo opravdu bohaté – za to vděčíme především spolupráci s Potravinovou bankou a Coca-Cola s.r.o., díky kterým si účastníci mohli zdarma vychutnat grilování a nápoje. Nabídku pak rozšířil místní vinný bar Vingl a hostavické Bistro Hummer.
Z ohlasů je jasné, že místním podobná akce opravdu chyběla, a proto věříme, že nebyla poslední. Nadále se budeme snažit tuto trochu zapomenutou část Prahy 14 oživovat a jsme vděční všem, kteří nám v tom pomáhají.