Skip to main content

Košík

Víte, co je to Fund-shop? Že jste o Fund-shopu nikdy neslyšeli?

A už jste slyšeli o tom, že v Praze trvá až 4 měsíce než se uvolní místo na dětském psychiatrickém oddělení nebo se najde pro dospívajícího vhodný terapeut, který by mu pomohl se závislostí nebo s poruchou příjmu potravy?
Víte o tom, že když se místo přeci jen najde, tak se dítě nebo dospívající nemá po propuštění z léčby, na koho obrátit? On sám i jeho rodiče si dál musí poradit sami.

Proto vznikl první Fund-shop. Protože na Praze 9 vzniká nové unikátní adiktologicko-psychoterapeutické centrum pro děti a dospívající, kteří trpí závislostmi na počítačích, telefonech, pornografii, lehkých drogách a nebo se sebepoškozují, mají úzkosti a poruchy příjmu potravy.

V čem bude centrum unikátní?
1. Bude to první centrum pro děti a dospívající, které bude pracovat na principu skupinových terapií.
Zatímco například dospělí alkoholici mohou pravidelně docházet do terapeutických skupin Anonymních alkoholiků, dospívající nemají nic. Jsou odkázáni na individuální sezení s psychiatrem nebo terapeutem, kterých je zoufale málo.
U nás povedeme jak adiktologické, tak psychoterapeutické skupinové terapie. Přidat se bude moci kdokoli a kdykoli. Individuální terapie s psychologem pak budou efektivním doplňkem.

2. V centru budou rodičům k dispozici sociální pracovníci, kteří jim pomohou nastavit režimová opatření v domácnosti. Naučí rodiče reagovat v kritických situacích a pomohou mu zvládat mnoho dalších problémů, které mohou nastat během léčby dospívajícího.

3. Na skupinovou terapii si dospívající mohou udělat rezervaci přes Android nebo iOS aplikaci, kde se dozví mnoho dobrých rad. V aplikaci pak budou moci napsat svému sociálnímu pracovníkovi nebo adiktologovi. Napsat jim budou moci ale i rodiče, když budou potřebovat pomoc.

4. Se svým problémem nemusí dospívající ani dospělí čekat na rezervovaný termín nebo terapeutickou skupinu. Centrum bude otevřeno 5 dní v týdnu a kdokoli bude potřebovat pomoc, může přijít a vždy tam potká odborníka, který se o něj postará.

Zní vám to užitečně a potřebně? Tak vyzkoušejte Fund-shop, díky kterému nám pomůžete takové centrum vybudovat. Každý metr koberce nebo hodina manžela se počítá! 🙂