Skip to main content

Košík

Od chvíle, kdy nastoupila koronavirová opatření, se změnil způsob poskytování služeb terénního programu Křižovatka.

Díky sponzorům z minulých let máme k dispozici 2 automobily. Můžeme tak vozit potravinovou pomoc, roušky a dezinfekci výrazně rychleji a mezi více klientů. Vedení organizace se přeměnilo na řidiče (a šiče roušek), čímž ulevilo teréňákům, kteří do této doby chodili po lokalitách pěšky.

Kolegové, kteří zavřeli NZDM kluby nebo nejsou v terénu shánějí roušky od dobrovolníků a šijí z látek, které jsme dostali např. od Prahy 14 Kulturní. Bez nich bychom nemohli naše klienty vybavit.

Městské části (Praha 14 a Praha 20) a Magistrát hl. m. Prahy nás zásobují dezinfekcí pro nás i klienty a jednorázovými rouškami pro pracovníky. Takže se v terénu cítíme o něco bezpečněji.

Další výraznou pomocí jsou pro nás sponzoři. Díky kterým jsme výrazně posílili potravinovou pomoc, poskytli klientům 6 mobilních telefonů a sim karty, aby se s námi mohli spojit, když potřebují pomoci.

V neposlední řadě máme pro klienty sponzorské finance od Nadačního fondu Avast na řešení krizových finančních potíží způsobených opatřeními. To mám dává velkou flexibilitu v možnostech, jak získat pro ohrožené skupiny např. ubytování nebo další materiální pomoc.

Děkujeme našim sponzorům i státní správě za pomoc!

Tým Křižovatky a vedení organizace